Menu Content/Inhalt
Home arrow Aforyzmy arrow Myśli Jana Pawła II

Login Form


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Liczba odwiedzin

Użytkowników: 406
Artykułów: 1048
Adresów: 22
Odwiedzających: 1043756

Zobacz także

Tagi

wiersze cytaty sentencje maksymy złote myśli przysłowia pocałunek prawda słówka szczęście okruchy powiedzonka liściki miłosne aforyzmy wiersze miłosne miłość coś ciekawego myśli Jana Pawła II porady bury teksty piosenek piosenki forum forum dyskusyjne

Myśli Jana Pawła II Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Bury   
10.11.2008.
Myśli Jana Pawła II

"Na progu nowych czasów, które nadchodzą, pragnę wraz z moimi rodakami rozważyć wielką tajemnicę Bożej miłości i uwielbić Boga, który jest miłością" (Sopot, 5 czerwca 1999)

Myśli Jana Pawła II

"Budujcie dom (...) waszego życia osobistego i społecznego na skale! A skałą jest Chrystus (...) żyjący w swym Kościele, Chrystus, który trwa na tych ziemiach od tysiąca lat" (Pelplin, 6 czerwca 1999)

"Światu (...) potrzeba Bożych szaleńców, którzy będą szli przez ziemię, jak Chrystus, jak Chrystus, jak Wojciech, Stanisław czy Maksymilian Maria Kolbe (...), którzy będą mieli odwagę miłować i nie cofną się przed żadną ofiarą" (Bydgoszcz, 7 czerwca 1999)

"Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki" (Ełk, 8 czerwca 1999)

"Niech wspaniałe świadectwa miłości Ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu, jakich mamy wiele w naszej historii, będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym celom" (Warszawa, Parlament 11 czerwca 1999)"Trzeba, aby rodzina stanęła zdecydowanie w obronie czystości swoich progów domowych, w obronie godności każdej osoby. Brońcie czystości obyczajów w waszych ogniskach domowych i społeczeństwie. (...) Im czystsza będzie rodzina, tym zdrowszy będzie naród" (Sandomierz, 12 czerwca 1999)

"Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!" (Zamość, 12 czerwca 1999)

"Trud pracy i dzieła przeszłych pokoleń stanowią dla nas wyzwanie, aby w dalszym ciągu czynić sobie ziemię poddaną, tę ziemię, którą Stwórca nam dał w posiadanie - dał i zadał równocześnie" (Sosnowiec, 14 czerwca 1999)

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność" (Łowicz, 14 czerwca 1999)

"Za św. Pawłem proszę was, bracia i siostry: zdrowe zasady miejcie za wzorzec w wierze i miłości w Chrystusie Jezusie. Dobrego depozytu strzeżcie z pomocą Ducha Świętego, który w was mieszka. Wnieście go w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa z dumą i pokorą świadków" (Kraków, 15 czerwca 1999)

"Budujcie przyszłość narodu na miłości Boga i braci, na poszanowaniu przykazań Bożych i na życiu łaski. Szczęśliwy jest bowiem człowiek, szczęśliwy jest naród, który ma upodobanie w Prawie Pana" (Gliwice, 15 czerwca 1999)

"Pozostańcie wierni doświadczeniu pokoleń, które żyły na tej ziemi z Bogiem w sercu i z modlitwą na ustach. (...) Zachowujcie jak skarb największy to, co było źródłem duchowej siły naszych ojców" (Gliwice, 15 czerwca 1999)

Zmieniony ( 25.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Newsflash

Profesor Cindy Hazan z Cornell University przeprowadziła badania wśród 5 tys. par zakochanych. Okazało się, że upojenie miłosne przechodziło im najczęściej w ciągu 18-30 miesięcy od "zaiskrzenia" uczucia. Zdaniem badaczki, emocje związane z zakochaniem są konieczne do scementowania pary na okres niezbędny do spłodzenia dziecka. Potem nie ma już ewolucyjnej potrzeby trwania tego stanu.
 

Linki Sponsorowane

Historia Sportu

praca